לאחר עשור של פעילות, יש דין פרסם דף נתונים הכולל נתונים אודות אכיפת החוק על אזרחים ישראלים הפוגעים בפלסטינים וברכושם בגדה המערבית שהתרחשו בין השנים 2005-2014. מהנתונים עולה כי כ-85% מהתיקים הללו נסגרו בשל נסיבות המעידות על כשלון המשטרה בחקירתם.

בעשור שקדם לפרסום דף הנתונים יש דין עקב אחר טיפול המשטרה ב-1,104 תיקי חקירה שנפתחו בעקבות תלונות שהגישו פלסטינים לאחר שאזרחים ישראלים פגעו בהם או ברכושם. רוב העבירות שתועדו הן מעשי אלימות, כגון הכאה ויידוי אבנים, ועבירות פגיעה ברכוש, כגון פגיעה בעצי זית, הצתות, נזק לציוד חקלאי וגניבה.

מתוך 1,026 תיקים שבהם סיימו גורמי החקירה והתביעה את הטיפול בתיק: 940 תיקים (91.6%) נסגרו בתום חקירה בלי שהוגשו כתבי אישום; רק ב-75 מתיקי החקירה (7.3%) שנפתחו עד כתיבת דף הנתונים הוגשו כתבי אישום.

מסקנה בולטת שעולה מדף הנתונים היא שהכשלון המשטרתי תורם לתעוזה הולכת וגוברת של המפגעים לפעול בתוך היישובים הפלסטיניים, בתוך בתיהם של פלסטינים או בחצרות בתיהם. לאירועי עבריינות המתרחשים בתחומי היישובים הפלסטיניים יש השפעה מרחיקת לכת על קורבנות העבירה. אירועים אלה פוגעים בביטחון האישי של רבים, לא רק בקורבנות העבירה עצמם, אלא גם בשכנים ובבני המשפחה המורחבת, החשים חסרי אונים.

העבירות גם מצביעות על היעדר מוחלט של הרתעה מצד משטרת ש"י ושאר גורמי אכיפת החוק הישראליים. דוגמה מובהקת לאירוע כזה היא הצתת בית משפחת דוואבשה בכפר דומא ב-31.7.2015, שבה נרצח פעוט בן שנה וחצי והוריו מתו מפצעיהם בבית החולים.

פגיעה בעצי זית 

בתקופה המדוברת תיעד יש דין 260 אירועי פגיעה בעצי זית ופרי השייכים לפלסטינים תושבי הגדה המערבית, שבעניינם נפתחו חקירות במשטרת ש"י. אולם, בשישה מקרים בלבד הוגשו כתבי אישום. 95.6% מהתיקים נסגרו בשל כשלון חקירת המשטרה. מדובר בשיעור הכשלון הגבוה ביותר בחקירת עבריינות אידיאולוגית.

רוב אירועי השחתת העצים מתרחשים באזורי חיכוך המוכרים לרשויות אכיפת החוק הישראליות. אזורי החיכוך הבולטים הם אזור עמק שילה (צפונית לרמאללה) אזור יצהר (ליד שכם) ודרום הר חברון. לדף הנתונים צורפה מפה הממחישה גרפית את ריבוי העבירות באזורי החיכוך.

גם בעונת המסיק של שנת 2015 תועדו אירועי אלימות והשחתת עצים באזורי החיכוך המוכרים. בין השאר, הרב אריק אשרמן מארגון "רבנים למען זכויות אדם" הותקף על ידי רעול פנים שנשא סכין סמוך לאיתמר ואזרח בריטי ושני תושבים פלסטינים נפצעו לאחר שהותקפו בזמן שעבדו בשדות הכפר בורין, סמוך להתנחלות יצהר.