בתאריך ה-18 למאי 2021, לקראת השעה עשר בלילה התקרבו קצין בדרגת סגן ושני חיילים מחיל השריון לביתם של זוג רופאים פלסטינים מהעיירה תקוע. בזמן שאחד החיילים המתין מחוץ לבית ושמר על הנעשה, הקצין והחייל הנוסף נכנסו לחניון הבית ובאמצעות סכינים, ניקבו את כל צמיגיהם של שתי מכוניות בבעלות בני הזוג ללא כל סיבה נראית לעין.

התקרית תועדה במצלמות אבטחה, בתיעוד נשמעים החיילים מקללים שעה שהתקרבו אל הבית. לאחר שהשחיתו את המכוניות נשמע הקצין אומר לחבריו "חבר'ה, לא לדבר מילה על מה שקורה פה" ועל כך השיבו החיילים "הכל טוב" ו"אני איתך אח שלי, מה שתרצה". על פי כתב האישום, בעודם עוזבים את הבית נשמעו החיילים אומרים "ככה הם צריכים… ככה צריך להיכנס בהם".

כל אותה העת שהו בני הזוג בסלון ביתם וצפו בבעתה במתרחש בביתם שלהם דרך מצלמות האבטחה ששידרו את מקרה ההשחתה בזמן אמת. בעדותו, הבעל תיאר את הפחד הגדול שחוו השניים בזמן שחמושים הופיעו לפתע על מפתן דלתם והשחיתו את רכושם: "לא ירדתי כדי למנוע מהם את המעשה מחשש כי יהרגו אותי". השניים חוו את המקרה כפגיעה חמורה בביטחונם האישי אשר השפיעה עליהם עמוקות ולאורך זמן.

בעקבות אירוע הפלישה לחניון הבית והשחתת הרכבים נאלצו לשלם סכום נכבד עבור החלפת כל הצמיגים. בנוסף, נאלצו השניים להתקין שער חשמלי חדש בעלות גבוהה של 12 אלף שקלים בתקווה כי יגן עליהם מפני התקפות דומות בעתיד.

יש דין ליווה את התיק לאורכו, בעקבות החקירה הגישה הפרקליטות הצבאית כתבי אישום נגד שניים מהשלושה, הקצין י.צ. והחייל מ.ק. אשר תועדו במצלמות מנקבים את צמיגי המכוניות. הקצין י.צ. הואשם בעבירה של היזק בזדון ובעבירה משנית של התנהגות שאינה הולמת. זאת בשל היותו קצין כאשר ביצע את העבירה וכיוון שהחטיא את החייל שהיה תחת פיקודו. החייל מ.ק הואשם בחבלה במזיד ברכב בצוותא.

הצהרת נפגע העבירה שהוגשה לבית המשפט הצבאי באמצעות יש דין, קיבלה ביטוי נדיר בפסקי הדין של החיילים. בנימוקי גזר הדין של הקצין התייחסו השופטים לתחושות האימה שחשו בני הזוג בזמן שצפו במתרחש בביתם, אותן תיאר הבעל בהצהרתו. בהתייחסם למידת החומרה של מעשיו של הקצין שקלו השופטים את "הנזק החומרי והנפשי שנגרם לנפגעי העבירה, כפי שעולה מהתצהיר שהוגש לעיוננו, המצביע גם על השפעות מתמשכות". על פי גזרי הדין פעולתם של החיילים הפרה את ערכי הצבא ובראשם טוהר הנשק ואף פגעה בתדמית של הצבא.

במסגרת הסדר טיעון חלקי הוטל  על הקצין עונש של 42 ימי עבודות צבאיות, חודשיים מאסר על תנאי למשך שלוש שנים, פיצוי של 1,500 ₪ לנפגעי העבירה והורדה לדרגת סגן משנה (דרגה שתאפשר לנאשם לשרת בתפקיד פיקודי בשירות המילואים).  עונשו של מ.ק נקבע גם הוא במסגרת הסדר טיעון, והוטלו עליו 30 ימי עבודות צבאיות, שלושה חודשי מאסר על תנאי למשך שנתיים, הורדה לדרגת רב טוראי ופיצוי של 1,500 ₪ לנפגעי העבירה.

הליווי של יש דין והעובדה שהאירוע כולו תועד ופורסם באמצעי תקשורת תרמו להגשת כתבי האישום ולהרשעה. ניסיון יש דין מלמד כי אין ספור מקרים, דומים וחמורים בהרבה נסגרים ללא הרשעה ולעיתים אף ללא כל פעולת חקירה. היוצאים מן הכלל, כמו מקרה זה מאפשרים למערכת אכיפת החוק הצבאית לשמר מראית עין של מערכת מתפקדת וערכית המעניקה הכשר לאלימות היומיומית המתבצעת בחסות הכיבוש הישראלי הממושך.